Z Levic bez výhry, ale s nadějným výsledkem

Před prvním čtvrtfinále Alpe Adria Cupu řešila SLUNETA, zda vůbec dá dohromady potřebný počet hráčů k odehrání utkání v Levivících, k dlouhodobě zraněným Maděrovi a Bohuslavovi se přidal i Fait, Wiesnera a Haiblíka nepustily do zápasu povinnosti ve škole a trenéra skolila viróza, naštěstí ne covid. Ale i tak nám tu zůstala osmice hráčů s asistentem Sašou Novákem, které nezbylo než se postavit prvnímu celku slovenské ligy.

Po bezproblémové cestě dorazila výprava do Levic, které měly k dispozici kompletní sestavu s 12 hráči, takže akcie SLUNETY šly rychle dolu. I začátek utkání vyšel lépe Patriotům, kteří rychle vedli a zastupující kouč Ústí musel rychle sáhnout k oddechovému času. Jeho svěřenci se zmátořili a nenechali soupeře odskočit na propastný rozdíl, kapitán Láďa Pecka stihl během první čtvrtiny už 10 bodů, což byla téměř polovina bodů SLUNETY. První čtvrtinu vyhráli domácí 23:22.

Ve druhé čtvrtině jsme se dokázali vyrovnat domácím v hodně agresivní obraně a tlaku na míč a hrála se vyrovnaná bitva. Ke kapitánovi Peckovi se střelecky přidal i Lamb Autrey a společně dotáhli poločasové skóre na 42:43.

Domácí působili trochu zaskočeně, ale i tak pokračovali v enormním nasazení na obranné polovině, a zatímco v první půli zakončovali s velkou úspěšností, tak v druhém poločase si vybrali slabší chvilku v útoku a úspěch slavila spíše obrana SLUNETY. Ústecká osmice využila momentum, aby se dostala do jedenáctibodového vedení, které ale domácí stáhli do konce třetí čtvrtiny na 56:60.

Pecka a spol. bojovali dále a doufali, že i přes vyčerpání všech sil dotáhnou utkání do koncovky, kde se může stát cokoli. Domácí ale nakonec dokázali otočit vývoj v poslední čtvrtině, lví podíl na tom měl Trotter, který 15 bodů ze svých celkových 17 dal až v druhé půli. Nakonec si tedy SLUNETA odváží slibný výsledek do odvety 83:76.

Druhý, rozhodující zápas se hraje ve středu 9. 2. od 18.00 hod. v Ústí.

Patrioti Levice – SLUNETA Ústí nad Labem 83:76 (23:22, 42:43, 56:60)